Yarının Yazarları

ozelbasari

Şerife Sena TUNÇALP - Okul

Aslında okul bir ağaca benzer. Yapraklar öğrencilerdir, yaprakları tutan dallar öğretmenler, gövde ise hepsinin bağlandığı okuldur.

Eğer okul yani gövde olmazsa yapraklar beslenemez. İşte bizim için okul bu yüzden önemlidir. Eğer okul olmazsa biz bilgi alamadan yaşarız.

Ama bazı öğrenciler yaptığımız denemelerin, testlerin, ödevlerin kötü olduğunu düşünür. Ama bizim için bunlar çok önemlidir. Çünkü deneme olduktan sonra yanlışın üzerine gidersen ve bu tür soruları öğrenirsen bu sana eksi değil aksine artı kazandırır.

Okulun olmadığını düşünürsek hepimiz bilgiden mahrum kalırız. Geleceğimiz aydınlık olması gerekirken karanlık olur. Bu aynı şuna benzer: Çiçeğin gün ışığında büyüyüp gelişmesi gerekirken karanlıkta solup gitmesi gibidir.

İşte okul bu kadar önemli iken bazı çocuklar bundan mahrum kalır. Onlar okul yerine ne yazık ki işte çalışırlar. Ne zaman bunları düşünürsek ne kadar şanslı olduğumuzu bir kere daha hatırlamalıyız. Çünkü okul bize bir hediyedir.

Okul sanal dünyadan çok daha iyidir. Bilginin yanında pek çok arkadaşımız da olur ve bu arkadaşlar hayatımızın sırdaşı olabilir. Bazı arkadaşlıklar ömür boyu sürer.

Bu gibi sebeplerden dolayı okul bizim için çok önemlidir. Hepimiz bu hediyeye çok sevinmeli ve kıymetini bilmeliyiz.

Şerife Sena TUNÇALP
7/E