ANADOLU - FEN LİSESİ

Üniversite Yerleştirmelerinde Yine Zirvedeyiz

01.09.2018
Haberi Paylaş :

30 Ağustos Zafer Bayramında sevincimiz açıklanan üniversite yerleştirme sonuçları ile ikiye katlandı.

Uzman eğitim kadrosuyla Fen lisemiz ve bu yıl açılan Anadolu lisemiz adını basarilariyla duyurmaya devam ediyor. Başarı Fen Lisesi olarak ikinci yılımızda Karaman sayısal 1. si ogrencimizi Hacettepe Tıp Fakültesine, il 4. sü öğrencimizi Çapa Tıp Fakültesine (İngilizce); Anadolu Lisesi olarak ilk yılımizda Sözel 2. si öğrencimizi Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesine (%100 Burslu) yerleştirerek zirveye imza atan okulumuz gelecek yıllar için daha büyük başarıların geleceğinin sinyallerini verdi.

Başta Karaman halkı olarak  bizlere güvenenlerin yüzlerini ağartmaya devam ediyoruz ve edeceğiz.
Tercih yapan 32 öğrencimizden 23'ü  seçkin üniversitelere yerleşerek bizleri gururlandırdı. 5 öğrencimizi tıp fakültesine 2 öğrencimizi hukuk fakültesine, 2 öğrencimizi diş hekimliğine, 3 öğrencimizi mimarlik fakültesine, 1 öğrencimizi eczacilik fakültesine ve 10 öğrencimizi mühendislik fakültesine göndererek ikinci yılımızda büyük başarıya imza attık. Öğrencilerimiz Hacettepe, Meram, İTÜ, KTÜ, Dokuz Eylül, Erciyes, Ankara ve Kadir Has üniversitesi gibi Türkiyenin seçkin üniversitelerine yerleşerek bizleri ve ailelerini mutlu ettiler.

Kaliteli bir üniversitenin yolu Karaman'ın kaliteli ve prestijli okulu olan Başarı 'dan geçiyor.
Öğrencilerimizi tebrik eder, yeni eğitim öğretim ve meslek hayatlarında başarılar dileriz.

Bu büyük başarıda emeği geçen basta Kurucu Temsilcimiz Mehmet Coşar'a, idarecilerimize, öğretmen arkadaşlarımıza ve desteğini esirgemeyen tüm velilerimize teşekkür ederiz.