ORTA OKUL

TEOG Yerleştirme Başarımız

20.09.2016
Haberi Paylaş :

Ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin 2015-2016 eğitim öğretim yılında birinci ve ikinci dönem girdiği Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavı yerleştirme sonuçları bugün (11.08.2016) açıklandı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürümüz Mehmet COŞAR: "Başarı Koleji olarak okulumuz önceki yıllarda olduğu gibi yine tüm öğrencilerimizin ortalaması ile başarı elde etmiştir. Geçen yıl ki Fen Lisesine yerleşen öğrenci sayımıza istinaden bu yıl da 22 öğrenci ile başarı oranımızı devam ettirmiş bulunmaktayız. Ayrıca 22 öğrencimizin 5 tanesi Konyadaki Fen Liselerine 1 tanesi Mersin Fen Lisesi ve 1 öğrencimiz Aksaray Fen Lisesine yerleşmiş olup yine bu alanda büyük bir başarıya imza atmış bulunuyoruz. Sonuçlara göre 22 öğrencimiz Fen Lisesini, 45 öğrencimiz Anadolu Lisesini, 2 öğrencimiz Sosyal Bilimler Lisesini, 1 öğrencimiz Mes. ve Tek. Anadolu Lisesini ve 4 öğrencimiz Anadolu İmam Hatip Liselerini kazanmıştır.
Tüm öğrencilerimizin yerleştirme puan ortalaması YEP 451.404 'dür.
Bu başarıda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize, onları hiç bir zaman yalnız bırakmayan velilerimize teşekkür eder başarılarının devamını dilerim'. dedi.